Dünya antik çağlardan bu yana ticari anlamda devamlı gelişmektedir. Ticaret arz talebe göre şekillenip bugünkü halini almıştır. Nüfus arttıkça ihtiyaçlarda çoğalıyor. Dolayısıyla bir yerden bir yere taşıma işlemleri için nakliye ihtiyacı doğuyor. Bu küresel hareketlilik uluslararası ithalat ve ihracata önem kazandırmış buna müteakip kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığı ticaretin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Rusya Parsiyel Taşımacılık

Rusya parsiyel taşımacılık; başkenti Moskova ile İstanbul arası 2.300 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Tüketim malları ithalatının oldukça büyük bir kısmını Türkiye’den yapan Rusya, oldukça yoğun alışveriş trafiğinin yaşandığı bir bölge haline gelmiştir. Rusya parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Rusya kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Rusya’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 6-9 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Rusya’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Rusya parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

Rusya Nakliyede En Çok Gıda Taşımaktayız

Rusya nakliye ile ihracatımızın ilk sırasında yaş meyve sebze var. Söz konusu dönemde Rusya’ya yapılan yaş meyve ve sebze ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre arttı. Türkiye’den Rusya’ya yapılan yaş meyve ve sebze ihracatını otomotiv endüstrisi, kimyevi maddeler ve mamulleri, makine ve aksamlar, hazır giyim ve konfeksiyon takip ediyor. Su ürünleri ve hayvancılık mamulleri, fındık ve mamulleri de ihraç edilen önemli ürünlerimizdendir. Bu iki ülke arasında olan zengin ticaret ilişkisinde bizde yerimizi alıp sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacağız.