Dünya antik çağlardan bu yana ticari anlamda devamlı gelişmektedir. Ticaret arz talebe göre şekillenip bugünkü halini almıştır. Nüfus arttıkça ihtiyaçlarda çoğalıyor. Dolayısıyla bir yerden bir yere taşıma işlemleri için nakliye ihtiyacı doğuyor. Bu küresel hareketlilik uluslararası ithalat ve ihracata önem kazandırmış buna müteakip kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığı ticaretin önemli bir parçası haline gelmiştir.

 

 Norveç Parsiyel Taşımacılık

Norveç parsiyel taşımacılık; başkenti Oslo ile İstanbul arası 3.232 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Özellikle yüksek tonda ki mallar için kara yolu tercih ediliyor. Tüketim malları ithalatının oldukça büyük bir kısmını Türkiye’den yapan Norveç, oldukça yoğun alışveriş trafiğinin yaşandığı bir bölge haline gelmiştir. Norveç parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden,  Norveç kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Norveç’ın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla  8-12  gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Rusya’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Norveç  parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

 Norveç Nakliyede En Çok Gıda Taşımaktayız 

Ülkenin dünyaya ihracatında en önemli ürün grupları sırasıyla mineral yakıtlar ve yağlar, su ürünleri, makinalar mekanik cihazlar ve aletler, alüminyum ve alüminyumdan eşya, elektrikli makine ve cihazlar, optik, fotoğraf, tıbbi alet ve cihazlar, organik kimyasallar, nikel ve nikelden eşya, gemiler suda yüzen taşıt ve araçlar, demir ve çeliktir.

Ülkenin dünyadan ithalatında en önemli ürün grupları sırasıyla makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, motorlu kara taşıtları, elektrikli makina ve cihazlar, mineral yakıtlar ve yağlar, demir ve çelikten eşya, Mobilyalar, aydınlatma cihazları prefabrik yapılar, optik, fotoğraf, tıbbi alet ve cihazlar, plastikler ve mamulleri, eczacılık ürünleri, nikel ve nikelden eşyadır.