KONTRATLI TAŞIMACILIK

Kontrat lojistiği olarak da bilinen kontratlı taşımacılık müşteriler ile taşıma hizmeti sağlayan firma arasındaki sözleşmeye bağlı şekilde taşıma operasyonunun dış kaynaklar kullanılarak gerçekleştirilmesidir. Sözleşmeli taşımacılık müşterilere en iyi hizmeti güven kazanarak sağlayabilmek için kullanılan bir taşımacılık çeşididir. Yapılan sözleşme sayesinde hem firma hem de müşteri kendini garanti ve güvence altına almış olur. Bu taşıma hizmeti, bu hizmete ihtiyacı duyan müşterilerin taşımacılıkta aradığı önemli bir özelliktir. Kontratlı taşımacılıkta, taşınacak malzeme ve süre doğrultusunda duruma uygun araç temin ederek kontratın içerdiği taşımaları sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek hedeflemektedir.

 

Güvenli Uluslararası Taşımacılık Hizmeti Nasıl Yapılır?

Ulusararası nakliye hizmetinin belirli kuralları ve maddeleri vardır. Bunlardan en önemlisi taşıma sözleşmeleridir. Demiryolu Taşıma Senedi, Denizyolu Taşıma Senedi, Karayolu Taşıma Senedi gibi birçok türü olan bu taşıma sözleşmelerinin ilk amacı müşterilere güvenli demiryolu, havayolu, denizyolu ve karayolu taşımacılık hizmeti sağlamaktır. Tercih edilen taşıma aracına göre taşınacak olan malın taşıma süresi saptanabilir. Bu süre sözleşmede bir koşul olarak belirtilebilmektedir. Bunun önemli olmasının sebebi alıcının taşınan malının tahmini teslim zamanını biliyor olmasıdır. Taşıma türü, tipi ve araca bağlı olarak yıl bazında nakliye fiyatları değişkenlik göstermektedir. Taşıyıcı nakliye süreci boyunca taşımakta olduğu malın güvenliğinden sorumludur. Bu süreç içerisinde malda herhangi bir hasar ya da kayıp meydana gelmesi durumunda taşımacıların yükümlülükleri ulusal ticaret yasalarınca düzenlenir.

 

Uluslararası nakliyede uzmanlaşmış bir taşıma şirketi olarak amacımız verilen hizmetin kusursuz ve güvenilir olmasıdır. Firmamız malı gönderenden alınıp alıcıya ulaştırılana kadar geçen süreçte en güvenilir ve en hızlı şekilde lojistik hizmet sağlayabilmek için nakliye hizmetlerinin kural ve maddelerine sadık kalmaktadır. Kusursuz ve güvenilir teslimatı ilke edinen ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız deniz, hava, kara ve demiryolu ile hizmet sağlamaktadır. Firmamız en yeni taşımacılık ilkelerine uyum sağlayarak müşterilerine en doğru planlamayı sunmaktadır. Firma çalışanlarının ve müşterilerin güvenliğinin ön planda tutulmasıyla birlikte verilen hizmetler ve sunulan çözümler müşterilere özgü olmaktadır. Müşteri ihtiyacını baz alarak sağlanan çözüm ve hizmette müşteri memnuniyeti en birincil ilkemizdir.