TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIK

Tehlikeli malların Karayolu ve Uluslararası Taşımacılığı konusunda gerekli tüm yetki belgelerine sahip olup, konusunda eğitimli kadrosuyla taşıma standartlarına uygun ADR’li araçlar ile tüm kimya firmalarının Adr taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ADR Taşımacılık Anlaşması Nedir?

Tehlikeli malların Kara yolu ile Uluslararası Taşımacılığına ait Avrupa Anlaşması olarak tanımlanan ADR taşımacılık anlaşması insan sağlığı ve çevre temizliğini de göz önünde bulundurularak tehlikeli maddelerin düzenli ve güvenli olarak kamuya açık olan kara yollarında taşınmasını sağlayan bir yönergedir. Adr Taşımacılık faaliyetinin gerçekleşmesinde etkili olan gönderen, alıcı, doldurucu, yükleyici, boşaltıcı, ambalajlayıcı, taşımacı ve araçların çalışma koşullarını ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Adr Taşımacılık Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siz de uluslararası karayolları üzerinde tehlikeli maddelerin taşınması hususunda hizmet alacağınız firmaları seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekir. ADR taşımacılık belgesine sahip sürücüleri bulunmayan bir firma ile çalışmanız tehlikeli maddeler taşınırken yaşanabilecek olası kazaların önüne geçilmesi mümkün olamayacaktır. ADR taşımacılık sertifikasına sahip sürücüler ve bu sürücülerin kullandığı ekipmanlar sayesinde kaza olasılıklarını minimuma indirebilmek mümkün olacaktır. Tehlikeli maddelerin güven içerisinde ve sorunsuz bir şekilde taşınması için bu hususların mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir.